تبلیغات
صفر تا صد همه چی رو قورت بده! - آیا احساس واقعی کودک خود را درک میکنید؟
پیکور
صفحه نخست
درباره ما
تماس با ما
ثبت نام
چت روم
پروفایل مدیر

آمار بازدید

کل مطالب ارسالی:
بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این ماه:
بازدید ماه قبل:
کل بازدید:
آخرین بروزرسانی:
بازدید به دست امده هرچه که باشد از صفر تا بی نهایت(!)توسط هیچ نرم افزار ویا سایتی به دست نیامده است.

آیا احساس واقعی کودک خود را درک میکنید؟

[نویسنده : محمد سهیل | تاریخ ارسال : 20 مرداد 92]

آیا احساس واقعی کودک خود را درک میکنید؟

شخصیت یک کودک در ابتدای زندگی اش شکل می گیرد ، شما مسئول زندگی او هستید رفتار شما تاثیر بی بدیلی در زندگی او دارد ، پس آگاهانه این موجودات زیبا را درک کنید و با آنها رفتار کنید ....
هوش هیجانی کودک شما در مورد کنترل احساساتش و یا درک کردن دیگران هنوز رشد پیدا نکرده است اما او به مرور زمان قادر است به سادگی با نگاه کردن به شما , والدینش و ارتباط برقرار کردن با دیگران این موارد را یاد بگیرد و مهارت های عاطفی خود را برای آینده بسازد .

یک نوزاد دوست داشتنی اگر در یک خانواده بامحبت و شاد رشد کند شانس بیشتری خواهد داشت تا به یک والدین دوست داشتنی و یا خواهر و برادر شاد و مهربان و دلسوز تبدیل شود. او گاهی غیرمستقیم , مهر و محبت و شادی والدین را در ذهن خود ذخیره میکند و از این تجربیات در طول زندگیش برای ارتباط با دیگران استفاده میکند .

1  خلق و خو 

چه چیزی بر خلق و خوی کودکتان تاثیر میگذارد ؟ مطالعات نشان میدهد که نوزادان با دلایل کوچک بسیار شاد میشوند . اگر هیچگونه فعالیتی انجام نشود و یا در حین فعالیتها اضطراب وجود داشته باشد آنها بی قرار و بی حوصله میشوند . اما چه نوع از محرک هایی باید وجود داشته باشد ؟
خب ! خلق و خوی کودک تحت تاثیر چیزهای ساده ای مثل صدای ضربان قلب مادر است . قبل از اینکه او به دنیا بیاید در معرض صداها و حرکات خاصی قرار داشت که باعث صلح و امنیت برای او میشد ,مانند ضربان موزون قلب مادرش و نوسانات بدن مادر هنگامیکه او در حال پیاده روی بود .
این دو احساس عمیقا در مغز جنین در حال رشد میباشد و حتی بعد از تولد هم به ایمنی و حفاظت او کمک میکند .بنابراین هنگامیکه یک مادر کودک خود را به قفسه سینه اش نزدیک میکند صدای قلبش کمک میکند تا نوزادش آرامش بگیرد و همینطور وقتی کودکش را برای خوابیدن در بغلش بالا و پایین میکند او به یاد تجربه زندگیش در رحم مادر می افتد و این کار کمک میکند تا برای خوابیدن آرام شود .

 شوخ طبعی

داشتن حس شوخ طبعی برای رفتار انسان حیاتیست و همینطور برایش مفید است . تستها نشان داده است که خنده باعث کاهش فشار خون ,افزایش سیستم ایمنی بدن و کاهش هورمون های استرس میشود . گاهی اوقات برای نوزادان خنده در ماه چهارم یا پنجم شروع میشود .
از جمله اقدامات و یا صداهایی که اغلب باعث خنده آنها میشود گفتن " بووووو " است . صدای ساخته شده توسط پدر یا مادر و یا ضربه آرام به شکم کودک باعث خنده او میشود . بالا و پایین کردن در بغل پدر و مادر و یا بالا و در هوا نگهداشتن کودک و حتی به آرامی چرخیدن از یک سمت به سمت دیگر برای او جذاب و خوشحال کننده است . او خیلی زود یاد میگیرد که با اعمال و رفتار و زبان بدنش میتواند باعث خنده دیگران شود . این کارها برای او سرگرم کننده و جالب است و باعث میشود مهارتهای اجتماعی خود را بهبود بخشد .

baby-feels-2

 ترس 

ترس اکثر نوزادان از احساس عدم حفاظت از آنها است که او را به وحشت می اندازد و شروع به گریه میکند .
ترسهای شایع عبارتند از :
- ترس از سقوط : هراس کودک در تغییرات ناگهانی در موقعیت و یا حرکات تشنجی و یا هنگامیکه احساس خطر میکند با گریه نشان داده میشود و مادر را میخواند . اما در آغوش مادر و با آرامش و رفتار مسالمت آمیز او احساس امنیت میکند .

- ترس از غریبه ها تا سن حدود 6 ماهگی : یک کودک نمیتواند فرق بین بستگان نزدیک و غریبه را تشخیص دهد و در آغوش هردو کاملا خوشحال است .اما از 6 ماهگی به بعد او کم کم نزدیکترین و عزیزترین بستگانش را تشخیص میدهد و اگر در بغل یک غریبه باشد وحشت زده میشود و شروع به گریه کردن میکند و در نهایت کودکتان یاد میگیرد که حتی مردم دیگر هم میتوانند رفتار دوستانه ای داشته باشند اما برای این مورد نباید عجله کنید زیرا زمان میبرد .

- ترس از تاریکی : وقتی کودک را به تنهایی در تختش رها کردید درحالیکه اتاق خوابش تاریک است او از ترس گریه میکند . شاید او از تاریکی خیلی وحشت زده نیست بلکه ترس او از این است که والدینش او را تنها گذاشته اند . این ترس تا زمانیکه او 2 ساله است ادامه دارد چون او با قوه تخیل خود شروع به ایجاد هیولایی میکند که پای تختخوابش به کمین نشسته است . این یک مرحله طبیعی در دوران کودکی است که سپری خواهد شد .

4  شخصیت 

نوزادان از یک سن خیلی زود دارای شخصیتی مجزا میشوند . درحالیکه یک کودک است ممکن است نسبتا آرام باشد و یا حتی ممکن است بطور یکسان عاشق پدر و مادرش باشد ,ممکن است بیش از حد فعال باشد و یا حتی بیش از قبل گریه کند . چه چیزی باعث این اتفاقها میشود ؟
هرچند اطلاعات زیادی در مورد اینکه ژن ها چگونه شخصیت را تحت تاثیر قرار میدهد نداریم اما به نظر میرسد که برخی از تفاوتهای زیست محیطی میتوانند باعث تغییرات در شخصیت شود که این موضوع را اغلب در برادران و خواهران میبینیم .
بازیگوشی در کودکان به معنی کنجکاوی و اکتشاف ومیل به اختراع میباشد . این حس حتی در سنین کودکیمان نیز متفاوت است . برخی از ما شخصیتی برونگرا داریم و برخی درونگرا هستیم . در اینگونه موارد نقش ژن والدین نیز میتواند متفاوت باشد .
این امکان وجود دارد که با تشویق یک کودک عصبی و افزایش اعتماد به نفس او برای شرکت در فعالیتهای برونگرا ,شخصیت متعادلتری در او ایجاد کنیم و در این راه به آرامی و مرتبا برنامه های جدید و مفیدی را به او معرفی کنیم .دانلود نرم افزار های کاربردی


گوگل کروم
یاهو مسنجر

فایر فاکس

کا ام پلیر

نظر سنجی

:: وبلاگمون رو چطور ارزیابی کردید؟