تبلیغات
صفر تا صد همه چی رو قورت بده! - مفهوم علائم اخطاردهنده روی پاک کننده ها
پیکور
صفحه نخست
درباره ما
تماس با ما
ثبت نام
چت روم
پروفایل مدیر

آمار بازدید

کل مطالب ارسالی:
بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این ماه:
بازدید ماه قبل:
کل بازدید:
آخرین بروزرسانی:
بازدید به دست امده هرچه که باشد از صفر تا بی نهایت(!)توسط هیچ نرم افزار ویا سایتی به دست نیامده است.

مفهوم علائم اخطاردهنده روی پاک کننده ها

[نویسنده : محمد سهیل | تاریخ ارسال : 20 مرداد 92]

مفهوم علائم اخطاردهنده روی پاک کننده ها

همه ما معنی علامت جمجمه و دو استخوان ضربدری و علامت مشعل را می دانیم ، اما تحقیقات نشان می دهد که افراد کمی هستند که با علائم هشدار دهنده ای که  در محیط پیرامون زندگی ما بسیار دیده می شوند آشنایی داشته باشند. ما راهنمای علائم را برای شما آورده ایم و به شما یاد می دهیم که در زمان بروز حادثه چه اقدامی انجام دهید....معنی علائم و طرز برخورد در زمان بروز حادثه
علائم متعددی وجود دارند که هر کدام گویای مساله خاصی هستند در اینجا ما فرض می کنیم که شما تابحال هیچکدام از آنها را ندیده اید و شما را با مهمترین علائمی که در داخل خانه یافت می شوند آشنا می کنیم. 

symbols-1

محرک پوست  (IRRITANT)
نماد فوق روی خیلی از اجناس یافت می شودو به این معناست که چنانچه این ماده را تنفس کنید و یا با پوست و چشم تماس پیدا کند، ممکن است باعث بروز آسیب دیدگی یا تحریک شود. بینی و دهان جزو مناطق حساس بدن ما هستند.بسیاری از مواد شوینده این علامت را روی خودشان دارند . معمولا به اشتباه این وسایل را زیر سینک آشپزخانه قرار می دهند.درحالیکه باید در جایی بالاتر و دور از دسترس کودکان قرار گیرند. چنانچه این ماده وارد چشم شد سریع چشم را با آب گرم بشویید و به بیمارستان مراجعه کنید و حتما آن شوینده را نیزهمراه خود ببرید تا پزشک بتواند با توجه به نوع ماده ، اقدامات لازم را انجام دهد.

 

symbols-2

قابل اشتعال  (FLAMMABLE)
مواد قابل اشتعال نیز باید دور از دسترس کودکان قرار گیرند و هرگز نباید در کنار شعله آتش و یا نزدیک منابع احتراق مثل پریز برق قرار گیرند. سعی کنید مواد خطرناک را درون جعبه خودشان نگهداری کنید چراکه بعضی از این مواد به خاطر نگهداری نامناسب ممکن است حل و یا بخار شوند .
گاز قابل اشتعال
مثل حالت قبل عمل کنید، گازها موادی هستند که بصورت فشرده در کپسولهایی نگهداشته می شوند و باید از گرما و نور خورشید دور نگهداشته شوند.

 

symbols-3

خورنده   (CORROSIVE)
همانند مواد محرک که قبلا گفته شد ولی خطرناک تر هستند. این مواد می توانند روی بافت های بدن آسیب جدی وارد کنند مخصوصا روی نواحی مثل چشم ها، بینی و گلو. چنانچه با این ماده تماس داشتید فورا به نزدیکترین درمانگاه مراجعه نمایید. در اینجا این نکته مهم قابل ذکر است که حتما آن ماده را در ظرف خودش پیش پزشک ببرید و از ریختن آن ماده خطرناک در ظروف دیگر خودداری کنید.

 

symbols-4

سمی  (TOXIC/POISONOUS)
یکی از تصورات غلط این است که زمانی که ماده سمی وارد بدن ما شد باید حتما آنرا استفراغ کرد. که قطعا این کار درست نیست. چراکه وادار کردن به استفراغ ممکن است باعث شود که ماده سمی وارد ریه بشود . همچنین اگر سم خورنده باشد ، آسیب بیشتری را در زمان خارج شدن از گلو و دهان ایجاد می کند. کسی که ماده سمی خورده باشد باید فورا تحت مراقبت های پزشکی قرار گیرد.دانلود نرم افزار های کاربردی


گوگل کروم
یاهو مسنجر

فایر فاکس

کا ام پلیر

نظر سنجی

:: وبلاگمون رو چطور ارزیابی کردید؟