تبلیغات
صفر تا صد همه چی رو قورت بده! - شاه کلید دگرگونی را بدست آورید...
پیکور
صفحه نخست
درباره ما
تماس با ما
ثبت نام
چت روم
پروفایل مدیر

آمار بازدید

کل مطالب ارسالی:
بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این ماه:
بازدید ماه قبل:
کل بازدید:
آخرین بروزرسانی:
بازدید به دست امده هرچه که باشد از صفر تا بی نهایت(!)توسط هیچ نرم افزار ویا سایتی به دست نیامده است.

شاه کلید دگرگونی را بدست آورید...

[نویسنده : محمد سهیل | تاریخ ارسال : 22 مرداد 92]

شاه کلید دگرگونی را بدست آورید

همه مسائلی که در زندگی با آنها دست به گریبانیم و با چنین تردستی فریبمان می دهند ، شاید حقیقتی به نظر برسند یا ما احساس کنیم که حقیقت دارند . مساله ای که با آن سروکار داریم ، هراندازه نیز که دشوار به نظر برسد ، صرفا حاصل یا اثر بیرونی الگوی اندیشه ای درونی است....مشکل انسان هرچه باشد از الگو یا قالب فکری سرچشمه می گیرد و الگوها و قالبهای فکری را می توان عوض کرد .
اگر نمی دانید کدام اندیشه ها ، مشکلات شما را آفریده اند در جای درست قرار دارید ، باید آنها را بیابید . به مسائل زندگیتان نگاه کنید . از خود بپرسید :" چه اندیشه ای در سرم می گذرد که این مشکل را آفریده است ؟"
اگر به خود این فرصت را بدهید که مدت زمانی آرام بنشینید و این سوال را بپرسید ، هوش و خرد خود شما ، پاسخ را نشانتان خواهد داد .

صرفا اعتقادیست که در کودکی آموخته اید
بعضی از اعتقادهای ما مثبت و پروراننده اند مثل اینکه :" پیش از اینکه از خیابان رد شوی به هر دو طرف نگاه کن ." برخی اندیشه ها در ابتدا بسیار سودمندند ، اما وقتی بزرگ می شویم دیگر به درد ما نمی خورند . اعتقادهایی از این دست که : " به غریبه ها اعتماد نکن "

آیا واقعا حقیقت دارد ؟
گاهی از خود می پرسیم که چرا من به چیزهایی از این دست معتقدم که :" آموختن برای من کار دشواری است." و آیا اکنون نیز این مساله برای من دشوار است و یا اصلا این مساله از کجا پیدا شده است ؟ ، آیا هنوز به آن معتقدم ، چون معلم کلاس اول بارها و بارها آن را به من گفته است ؟ ، آیا اگر این اعتقاد را کنار بگذارم برای من بهتر نیست ؟
اگر در کودکی به ما آموخته باشند که دنیا ماتمکده است ، در بزرگسالی همین که چیزی در راستای این اعتقاد بشنویم ، می پذیریم که برای ما حقیقت دارد .
اگر به ما آموخته بودند که دنیا جایی امن و امان است ، اعتقاداتی دیگر داشتیم . می توانستیم به آسانی بپذیریم که عشق و محبت همه جا هست و رفتار مردم بسیار دوستانه است و همیشه هرچه بخواهیم در اختیارمان قرار می گیرد .
اگر به چیزی معتقد باشید حقیقت به نظر می آید ، معمولا آنچه بدان اعتقاد داریم عقیده کس دیگری است که وارد نظام اعتقادی ما شده است . پدر و مادر و محیط اطراف ...

هر لحظه آغازی تازه است
نقطه اقتدار همواره در لحظه حال است . هرگز در وضعی گیر نمی کنید . اینجاست که دگر گونی ها پیش می آیند : اینجا و هم اکنون ، در ذهن خودما اصلا مهم نیست که چه مدت الگویی منفی یا بیماری یا رابطه ای ناخوشایند یا بی پولی یا نفرت از خود را همراه داشته ایم . می توانیم همین امروز دگرگونش سازیم .
دیگر لازم نیست مشکلتان برای شما حقیقت داشته باشد ، به یاد داشته باشید که : فقط خود شما هستید که در ذهنتان می اندیشید ، شما قدرت بانفوذ و معتبر دنیای خود هستید !

اندیشه ها و اعتقادات گذشته شما ، این لحظه و تمام لحظه هایی را که تا حال ادامه داشتند را آفرید . آنچه اکنون برای اعتقاد و اندیشیدن و گفتن انتخاب می کنید ، لحظه بعد و روز بعد و ماه بعد و سال بعد را خواهند آفرید .

مهار کردن اندیشه هایمان همیشه آسان نیست ، زیرا بسیار سریع حرکت می کنند . اما همین که دیدید کلام شما ذره ای سیمای منفی دارد ، بی درنگ جمله یا فکر خود را قطع کنید و به آن بگویید :" برو بیرون "
با تمرین می توانید مالک اندیشه ها و در نتیجه زندگی خود باشید ، ذهن ما آینده ما را می آفریند . باید با به کار گرفتن ذهن خود وضعیت ناخوشایند زندگی را دگرگون سازیم و از همین لحظه می توانیم این دگرگونی را آغاز کنیم .

بخشی از کتاب شفای زندگی ، نوشته لوییز هی


دانلود نرم افزار های کاربردی


گوگل کروم
یاهو مسنجر

فایر فاکس

کا ام پلیر

نظر سنجی

:: وبلاگمون رو چطور ارزیابی کردید؟