تبلیغات
صفر تا صد همه چی رو قورت بده! - به چشمتان بیاموزید رنگ ها را از نو ببیند !!!
پیکور
صفحه نخست
درباره ما
تماس با ما
ثبت نام
چت روم
پروفایل مدیر

آمار بازدید

کل مطالب ارسالی:
بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این ماه:
بازدید ماه قبل:
کل بازدید:
آخرین بروزرسانی:
بازدید به دست امده هرچه که باشد از صفر تا بی نهایت(!)توسط هیچ نرم افزار ویا سایتی به دست نیامده است.

به چشمتان بیاموزید رنگ ها را از نو ببیند !!!

[نویسنده : محمد سهیل | تاریخ ارسال : 22 مرداد 92]

به چشمتان بیاموزید رنگ ها را از نو ببیند !!!

دلایل زیادی برای اینکه ما چرا همیشه به خواسته هایمان نمی رسیم وجود دارد .یکی از این دلایل اینست که ما روی خلاف آن چیزی که می خواهیم تمرکز می کنیم . در این باره بیشتر بدانید :....دلایل زیادی برای اینکه ما چرا همیشه به خواسته هایمان نمی رسیم وجود دارد .یکی از این دلایل اینست که ما روی خلاف آن چیزی که می خواهیم تمرکز می کنیم . بعضی اوقات از دستمان خارج است اما اگر ما از افکارمان آگاهی داشته باشیم ، می توانیم تفکرات را رهگیری کرده وقالب های ذهنمان را به سمت اهدافی که می خواهیم تغییر دهیم .

آیا تا کنون شده است توسط یک شخص یا وضعیت به خصوص آزرده خاطر شوید ؟ هر چه بیشتر ما در مورد آن شکایت کنیم ، بیشتر به آن توجه می کنیم . هر چه بیشتر به آن توجه کنیم بدتر می شود.دفعه بعدکه ما  با آن شخص یا وضعیت برخورد می کنیم ، تقریبا انتظار ناراحت شدن داریم و در نتیجه ناخودآگاه به دنبال عوامل کوچکی  که ما را ناراحت می کند، می گردیم .

یک نمونه مشابه از سناریو مخالف : دقت کرده اید که پس از دیدن یک نوع خاص ماشین که شما هرگز قبلا به آن توجه نکرده اید ،چه اتفاقی می افتد ؟ به عنوان مثال تویوتا نقره ای. و ناگهان، شما آن را همه جا می بینید! به طور مشابه ، شما قصدخرید لباسی را دارید و بعد همه جا توجه شما را به خود جلب می کند !!!!

چه ما روی چیزهایی که می خواهیم تمرکز کنیم و چه چیزهایی که نمی خواهیم ، حقیقت اینست که چیزی که ما روی آن تمرکز می کنیم ، ظهور پیدا می کند !

بر اساس تجربه من، رویاها تحقق می یابد، تنها به این دلیل که هر چه بیشتر روی چیزی تمرکزکنید ، بیشتر به آن توجه می کنید و به خصوص به فرصت هایی که در مسیر شما ایجاد می شود واین امکان را می دهد که رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید ، حساس می شوید !!!!

خودتان امتحان کنید ! یک تمرین ساده

آیا هنوز متقاعد نشده اید ؟ این فوق العاده است . قبل از آنکه تسلیم شوید این تمرین ساده ولی قدرتمند را انجام دهید . خیلی ساده است ، شما می توانید همه جا آن را انجام دهید .

1- دفعه بعدی که در حال پیاده روی و یا رانندگی هستید ، یا در اتوبوس یا ماشین نشسته اید ، یادتان باشد که آن را انجام دهید

2- یک رنگ را انتخاب کنید و روی آن تمرکز کنید و همانطور که در حال حرکت هستید آن رنگ را در حوزه دید خود جستجو کنید، برای مثال روی قرمز تمرکز کنید .

3- برای چند دقیقه این کاررا ادامه دهید. آیا رنگ قرمز در جاهای زیادی توجه شما را به خود جلب نکرد ؟

4- رنگ دیگری انتخاب کنید و روی آن متمرکز شوید . رنگ اول را فراموش کنید .فقط روی دومی تمرکز کنید . برای مثال ، سبز .

چه ما روی چیزهایی که می خواهیم تمرکز کنیم و چه چیزهایی که نمی خواهیم ، حقیقت اینست که چیزی که ما روی آن تمرکز می کنیم ، در واقعیت  ظهور پیدا می کند !

5- برای چند دقیقه به این کار ادامه دهید . اطرافتان را اسکن کنید . آیا به طور ناگهانی متوجه این نشدید که رنگ دوم همه جا را پر کرده است ؟

6- چندین بار این کار را با رنگ های مختلف تکرار کنید .

خیلی جالب بود نه ؟ ممکن است ساده یا احمقانه به نظر برسد ، این تمرین قدرتمندیست که من دوست دارم تا با آن بازی کنم .هربار که ما روی رنگ جدیدی تمرکز می کنیم ، مثل یک تغییر در بینایی یا قراردادن یک عینک مخصوص است که فقط همان رنگ را فیلتر می کند .

اولین بار من این تکنیک را از مادرم یاد گرفتم . ما در ماشین بودیم و من به خاط چیزی عصبانی بودم و شروع کردم مثل یک بچه بی منطق رفتار کردن . او از این تمرین استفاده کرد تا به من یادآوری کند که تمرکز روی افکار نا امید کننده تنهانا امیدی ما را تشدید می کند .من عمیقا تحت تاثیر این تمرین قرار گرفتم و یادگرفتم که ما می توانیم به طور آگاهانه افکارمان را با تغییر تمرکزمان ، تغییر دهیم . یک تغییر در تفکراتمان ، احساساتمان را تغییر می هد ، تقریبا بلافاصله !!!!

تمرین در زندگی واقعی

خوب ،حالا چطور می توانیم از این مسئله در زندگی واقعی استفاده کنیم ؟ سوال خوبیست ! موقعیت های زیادی وجود دارد که شما می توانید از قدرت تغییر تمرکز به نفع خودتان استفاده کنید.موارد زیر برخی پیشنهاد های عملی هستند :

• افراد مخرب: برخور ما با افرادی که موجب ناامیدی ما می شوند اجتناب ناپذیر است . به جای تمرکزروی اینکه چرا آنها مارا ناامید می کنند و یا احساس ناامیدی ، روی ویژگی هایی از آنها که آن را تحسین می کنید تمرکز کنید. این به مقداری تمرین نیاز دارد اما دفعه بعد که با آنها روبرو شدید شروع کنید . به دنبال چیز هایی باشید درآن فرد دوست دارید و تحسین می کنید . شاید کفش قشنگی داشته باشد یا لبخند زیبایی ، و یا اخلاق کاریش قابل ستایش است . روی آن تمرکز کنید و به دنبال چیزهای بیشتری بگردید .

• موقعیت های نا امید کننده : هنگامی که شرایط طبق انتظارات ما پیش نمی رود ، می تواند بسیار نا امید کننده باشد . اما هر چه بیشتر درباره اینکه چقدر ناامید هستیم فکر کنیم ، چشممان قرمز تر شده و عصبانی تر می شویم ، که این به تغییر موقعیت و یا سلامتی ما کمک نمی کند . روی چیزهای مثبت تمرکز کنید . تلاش کنید تا آنها را رها کنید . می دانم که انجام این کار ممکن است سخت باشد اما فقط شروع کنید . به دنبال چیزهایی بگردید که در این وضعیت یاد گرفته اید یا نکات جالب این وضعیت را پیدا کنید که موجب لذت شما می شوند !!!

• احساس بیماری :آیا متوجه شده اید که هنگامی که ما از نظر فیزیکی احساس سلامتی نمی کنیم ، دوست داریم به خودمان بگوییم که حالم خوب نیست ؟ ما دوست داریم به همه در هر فرصتی بگوییم : من مریضم !. در حالی که شما محق هستید که هرچیزی که دوست دارید را بگویید ،چیزی که به راستی به بهبود شما کمک می کند تمرکز بر سالم بودن است . از این فرصتی که بدنتان در آن می تواند استراحت کند و ترمیم شود ، لذت ببرید . روی تصویری از خودتان در سلامت کامل متمرکز شوید .

• من از کارم متنفرم : من این مطلب را از بسیاری دیگر شنیده ام و خودم هم آن را بارها تکرار کرده ام ،در زمانی که لحظات سخت و غیرقابل تحمل بودند. نتایج آن همواره یکسان است : هر چقدر که من دلایل بیشتری برای تنفر از کارم پیدامی کردم ، احساس نارضایتی بیشتری نیزایجاد می شد. در چنین لحظاتی ، فراموش می کردم که چقدر خوش شانس و ممتاز بوده ام که چنین شغلی دارم . تمرکز من روی رنج مرا در یک مارپیچ منفی رو به پایین قرار می داد!

شروع به انتخاب کردن کنید و بر روی چیزهایی که در شغلتان موجب لذت شما می شود تمرکز کنید و همه فرصت های شگفت انگیزی که از طریق آن بدست آورده اید . لیستی از مزیت های فردی کارتان تهیه کنید، و سپس روی هرکدام تمرکز کنید . برای مثال : امنیت مالی ، انعطاف پذیری زمان کار، بروز خلاقیت ، احساس توانمندی در هنگام تکمیل یک پروژه ،همکاران الهام بخش ، فرصت های یادگیری، شانس کمک به دیگران، بیمه خدمات درمانی، سهام، و غیره

• حسادت دیگران: هنگامی که فکر می کنیم  دیگران بهتر از ما هستند، به راحتی دچار احساس حسادت می شویم ، که بسیارخودویرانگراست . به جای تمرکز روی اینکه چرا آنها استحقاق ندارند که بهتر از ما باشند ، انتخاب کنید که بفهمید چه چیزی آنها را مستحق این می کند ؟ اینکه آنها چه چیزی را به خوبی انجام داده اند و دلایل موفقیت آنها را جستجو کنید !در حال حاضر این بینش را به عنوان یک منبع الهام بخش برای کمک به خودتان استفاده کنید .

•" زمان کافی برای...را ندارم " : آیا تا به حال جمله ای شبیه این را به خودتان گفته اید ؟ و بعد وقتتان را برای کارهای بی مورد مثل گردش در وب ، چت با دوستان، نوشتن ایمیل های طولانی ، گشت و گذار در کانال های تلویزیون ، هدر داده اید ؟ من که این کار را کرده ام ! من و شما هر دو می دانیم که این بهانه ای برای انجام ندادن چیزی است که  نمی خواهیم انجام دهیم !!!! اگر چیزی آنقدر مهم باشد ، ما می توانیم برای انجام آن زمان ایجاد کنیم. به جای گفتن : "من وقت کافی برای X ندارم " و سپس توجیه آن، تمرین کنید که بگویید : "چگونه می توانم برای انجام X زمان ایجاد کنم؟"، "چگونه می توانم این را تبدیل به واقعیت کنم ؟ چطور می توانم در برنامه ام مقداری زمان پیدا کنم ؟ "

• ترس از شکست : بیشترما روی ترس هایمان تمرکز می کنیم ، و این قوی ترین احساس است . زندگی به ندرت به همان بدیست که ما پیش بینی می کنیم . تمرکز بر روی بدترین نتیجه ممکن ،بسیار پر تنش است. چه درخواست از کسی برای ملاقات باشد ، و یا ارائه سمینار به مخاطبان،این به شما کمک نمی کند که به خودتان بگویید : "من می ترسم، من شکست می خورم " و یا "چه می شود اگر احمقانه به نظر برسم ؟ بهتر است تلاش نکنم ". به جای تمرکز بر آنچه نمی خواهید، با تکرار آنچه که می خواهید در یک جمله زمان حال ، روی آن تمرکز کنید . عنوان مثال ، "من مطمئن هستم و در مورد این موضوع اطلاعات کامل دارم و می توانم آن را کله پا کنم ، این که چیزی نیست ! "

به طور مشابه ، ببینید می توانید این اصل را در وضعیت های زیر نیز به کار ببرید :

• کاهش وزن

• از دست دادن پول

• منتظر ماندن پشت خط تلفن

من امیدوارم که این مهارت ساده تمرکزرا به  ابزارهای  تسلط بر احساسات خود اضافه کنید و بتوانید برای سال ها از آن استفاده کنید .

درباره تمرین تمرکز بالا چه فکر می کنید ؟ هر فکر و یا داستانی درباره قدرت تمرکز که از تجربیات خودتان باشد را با ما در میان بگذارید . ما دوست داریم تا از زبان شما بشنویم . در بخش نظرات با ما صحبت کنید .

 دانلود نرم افزار های کاربردی


گوگل کروم
یاهو مسنجر

فایر فاکس

کا ام پلیر

نظر سنجی

:: وبلاگمون رو چطور ارزیابی کردید؟